Uprawy

UPRAWY POLOWE

nawadnianie:

marchewka, ziemniak, szparagi, cebula,
papryka, pomidor, brokuły, kalafior...

Szklarnie

SZKLARNIE

nawadnianie, konstrukcje, ogrzewanie,
kontrola klimatu, dozowanie pożywki,
recyrkulacja, cieniowanie, wietrzenie ...

SADY

SADY

zintegrowane linie kroplujące, zraszacze, systemy sterowania...

Szkółki

SZKÓŁKI LEŚNE

nawadnianie, zraszanie, zbiorniki wodne,
kompleksowe realizacje...

Nabijanie

MASZYNOWE
NABIJANIE
KROPLOWNIKÓW

 

 

Priva Connext i Office Direct PL Strona 1

Priva Connext i Office Direct PL Strona 2

 

Elektroniczna puszka pomiarowa

 Priva Puszka pomiarowa

Elektroniczna puszka pomiarowa jest urządzeniem o budowie modułowej i służy do pomiaru temperatury powietrza, wilgotności względnej oraz do pomiaru stężenia CO2.

Standardowa konfiguracja to:

  • Moduł główny
  • Moduł temperatury powietrza
  • Moduł pomiaru wilgotności względnej

Moduł pomiaru stężenia CO2 w powietrzu może być  zainstalowany w późniejszym terminie. Komunikacja elektronicznej puszki pomiarowej z komputerem CONNEXT odbywa się sygnałem cyfrowym za pomocą złącza RS 485. Komunikacja cyfrowa eliminuje błędy pomiarowe spowodowane opornością kabli jakie stosowane są przy pomiarach analogowych. Zastosowanie elektronicznego czujnika pomiaru wilgotności względnej eliminuje całkowicie pojemnik z wodą oraz używanie knotów. W górnej części puszki pomiarowej zamontowany jest wentylator, który wymusza obieg powietrza przez elementy pomiarowe zainstalowane wewnątrz.

 

Monitoring rośliny

 

Monitoring TopCrop firmy Priva
Wszystko zaczyna się od rośliny

Priva Connext monitorKontrola wzrostu upraw w szklarniach od wielu lat odbywa się tymi samymi tradycyjnymi metodami. Środowisko uprawy jest szczegółowo monitorowane i w razie potrzeby reaguje się w odpowiedni sposób, na przykład rozsuwając ekran. Firma Priva przedstawia inteligentne rozwiązanie oparte na procesach zachodzących w roślinie a nie w środowisku: Monitoring TopCrop.

Zaletą tej nowatorskiej metody z punktu widzenia hodowcy jest odejście od opierania się w uprawie wyłącznie na analizie czynników środowiskowych. Monitoring TopCrop firmy Priva zapewnia ciągły obraz rzeczywistego stanu procesów zachodzących w roślinie. Bezpośredni wgląd w te informacje pozwala lepiej kontrolować aktywność uprawy i jej wzrost, co przynosi efekt w postaci lepszych plonów.


Analiza transpiracji   
Monitoring TopCrop firmy Priva przedstawia aktywność rośliny w sposób wizualny w oparciu o jej transpirację. Czujnik temperatury rośliny mierzy temperaturę uprawy i nanosi ją na wykres przedstawiający temperaturę w szklarni. W ten sposób uzyskuje się wiarygodne dane o aktywności roślin.


Wgląd w aktywność uprawy
Firma Priva opracowała ułatwiającą interpretację skalę 1–100, która określa aktywność uprawy. Wartość 0 oznacza, że rośliny są niezwykle bierne, a transpiracja mała lub nie ma jej wcale. Oznacza to stadium generatywne. Z kolei przy wartości 100 cała energia jest pożytkowana na transpirację, co oznacza stadium wegetatywne. W okolicach 50 punktów zachodzi równowaga pomiędzy transpiracją i wzrostem temperatury.

Działania oparte na wynikach pomiarówTopCrop Camera
Monitoring TopCrop firmy Priva wyposaża hodowców w nowe narzędzie jeszcze lepszej regulacji nastaw. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy najpierw przez pewien okres przeprowadzić pomiary i uważnie przeanalizować wykresy systemu Monitoringu TopCrop. W ten sposób użytkownik uczy się powiązań pomiędzy konkretnymi działaniami i wzrostem lub spadkiem aktywności uprawy. Dzięki tej wiedzy można połączyć działania z wynikami pomiarów i na przykład zwiększyć wentylację, gdy wykres wskazuje zbyt małą aktywność roślin.

Wsparcie godne zaufania
System Monitoringu TopCrop firmy Priva składa się z trzech elementów: modułu sterowania TopCrop (oprogramowanie), Czujnika temperatury roślin (kamery na podczerwień) oraz Skrzynki pomiarowej, która jest już użytkowana przez wielu hodowców szklarniowych. Monitoring TopCrop firmy Priva współpracuje z komputerem Connext firmy Priva i jest obsługiwana przez wersję Connext 906 i nowsze. Hodowcy, którzy zdecydują się na korzystanie z Monitoringu TopCrop firmy Priva mogą liczyć na pomoc specjalistów z działu wsparcia przy rozpoczęciu pracy z systemem.

Monitoring TopCrop firmy Priva daje nieprzerwany wgląd w aktywność uprawy. Dostęp do informacji wskazujących bezpośrednio poziom aktywności roślin pozwala lepiej kontrolować ich rozwój. Oznacza to poprawę stanu uprawy, co przynosi efekt w postaci lepszych plonów.

Korzyści płynące z Monitoringu TopCrop firmy Priva

  • Skupia się na roślinie
  • Ciągły wgląd w aktywność uprawy
  • Nowe narzędzie poprawiające regulację nastaw
  • Wysoki plon
  • Specjaliści w dziale wsparcia służący pomocą przy rozpoczęciu pracy

 

 

 

logo Agrofim

AGROFIM Poland Sp. z o.o.
Rybickiego 10
96-100 Skierniewice
Poland